A Tisza-tó bemutatása
Az Európai Bizottság 2010-ben ezt a térséget „Kiváló Európai Desztinációnak" nyilvánította, és „Magyarország legígéretesebb természetes vizű desztinációja" címet adományozta a Tisza-tónak.
A Tisza-tónál a kikapcsolódás is legalább annyira változatos, mint maga a táj. A természetjáráson kívül a nyugodt strandolástól a vízisportok kipróbálásáig számtalan lehetőség kínálkozik:
- A part mentén hat szabad vízi strandon, valamint Tiszafüreden termálfürdőkben pihenhetünk, míg Abádszalók térségében extrém vízi sportolás, pezsgő éjszakai élet és szórakozóhelyek várják a látogatókat.
- A különböző mélységű vizeket őshonos halfajták lakják, a horgászat pedig a szabályok betartása mellett engedélyezett. A Tisza-tavi horgászrendet itt tekintheti meg
- A tó páratlan vadvízi világot rejt, kalandos utazásra csábítva a természetjárókat, minden évszakban más és más szabadidős lehetőséget kínálva. Egész évben válogathatunk az útvonalak között, és bejárhatjuk a vidéket gyalog, kerékpárral, lóháton, vagy csónakba szállva.
A Tisza-tó területe három fő részre osztható fel:
Tisza-tavi Madárrezervátum
A madarak európai vonulásának fontos pihenőhelye. Védett terület, amely vezető kíséretében látogatható.
Aranyosi-kanyar, Sarudi-medence, Kis-Tisza
A Tisza-tavi Túraközpont Hálózat segítségével megszervezhető a kirándulás, valamint csónakok és kerékpárok bérelhetők. Út közben barátságos kikötők, vendégházak és panziók várják az érkezőket.
A tó kisebb szigetein csónakkal megközelíthető madár-megfigyelőhelyeket alakítottak ki, a fészkelőhelyek közelében, így a vízitúrák alatt alkalom nyílik a madárvilág tanulmányozására.
Sarudi-medence, Abádszalóki-öböl, Tiszafüredi-medence
Nem védett terület, a vízi sportok birodalma. Egész Európában ez az egyetlen természetes tavon kijelölt terület, ahol motoros vízi sportok űzhetők.